Najbardziej wartościowy warszawski serwis wymiany baterii Xiaomi Mi 9

Bateria to jeden z istotnych elementów każdego smartfona. Od komfortu użytkowania telefonu zależy jego sprawność. Każda bateria powoli traci efektywność. Pojemność baterii, jak również czas ładowania zmniejsza się z każdym cyklem ładowania. Rozwiązaniem może okazać się Xiaomi Mi 9 wymiana baterii Warszawa za pomocą ExpressGSM. Wydawać by się mogło, że jest to zadanie łatwe i szybkie do wykonania. Prawda jest jednak taka, że nie jest to prawda. Wymiana baterii w nowoczesnych smartfonach to skomplikowana procedura, która wymaga wiedzy, umiejętności i profesjonalnych narzędzi.

Dlaczego wymiana baterii w Xiaomi Mi 9 jest ważna?

To pytanie ma prostą odpowiedź. Możliwe, że bateria nie działa poprawnie w przypadku, gdy ładujesz smartfon rzadziej niż zwykle. To nie jest jedyna przyczyna. Twój smartfon może mieć krótką żywotność baterii, jeśli ma mniej niż dwa lata. Zbyt krótka żywotność baterii może być wynikiem działania energochłonnych programów, które są uruchomione w tle, a także ustawienia wyświetlacza na maksymalną jasność. Możesz przedłużyć żywotność baterii, wyłączając określone aplikacje i przełączając tryb zasilania tak, aby był bardziej wydajny.

A co jeśli, na przykład, wymiana baterii w smartfonie Xiaomi Mi 9 jest absolutną koniecznością?

Jeśli po wykonaniu powyższych czynności bateria nie jest nadal sprawna, to czas wymienić ją na nową. Jest to jednak skomplikowana procedura, czy możesz wykonać ją samodzielnie? Wiele osób myśli o wymianie baterii w smartfonie poprzez zdjęcie tylnej pokrywy, a następnie założenie jej z powrotem. Jest to prawda w przypadku starszych modeli, ale nie aż tak bardzo. Nowoczesne telefony są bardziej wymagające i ich wymiana jest bardziej skomplikowana. Wymaga to wiedzy technicznej i zrozumienia budowy urządzeń, a także użycia specjalnych narzędzi.

Jak długo trwa wymiana baterii w Xiaomi Mi 9?

W większości przypadków bateria w smartfonie jest w stanie zostać szybko wymieniona. Dotyczy to tych przypadków, w których mamy zapasowe komponenty w magazynie. Aby umożliwić szybką wymianę baterii w każdym telefonie, zawsze staramy się mieć dostępne części zamienne. Proces naprawy trwa zazwyczaj mniej niż godzinę. W tym czasie możesz wyjść na posiłek, zrobić szybkie zakupy lub odwiedzić nasz serwis. W przypadku, gdy wymiana baterii w telefonie wymaga sprowadzenia jej od dystrybutora, czas naprawy może potrwać kilka dni. Zdarza się to jednak bardzo często. W większości przypadków baterie będziemy mieli na magazynie.

Czy trzeba wymienić baterię w Xiaomi Mi 9?

Zdarza się, że klient, który chce wymienić baterię w swoim smartfonie, nie musi tego robić. Przykładem tego jest osoba, która zabrała do serwisu Xiaomi Mi 9, twierdząc, że bateria jest uszkodzona i należy ją wymienić na zupełnie nową. Zapytany o przesłanki tego problemu, klient stwierdził, że baterii nie da się naładować. Zaczęliśmy rozbierać telefon. Wyjęliśmy baterię i podłączyliśmy ją do urządzenia diagnostycznego. Bateria jest w stanie być ładowana i ładuje się bez problemu. Ustaliliśmy, że jest drugi problem, i że bateria może być rozładowywana i ładowana w ten sposób. Pierwsze podejrzenia padły na gniazdo ładowania. Jest ono najbardziej podatne na pęknięcia i uszkodzenia w Xiaomi Mi 9. Naprężenia powstające podczas wkładania i zdejmowania końcówki ładowarki sprawiają, że gniazdo może poluzować się na stykach. Gdy tak się dzieje, obwód ładowania ulega uszkodzeniu. Okazało się, że problem można rozwiązać poprzez wymianę baterii w smartfonie. Zamiast tego naprawione zostało gniazdo ładowania. Przylutowaliśmy nowe gniazdo, przetestowaliśmy baterię, a następnie podłączyliśmy gniazdo. Następnie założyliśmy z powrotem obudowę i oddaliśmy naprawiony telefon zadowolonemu klientowi. W tym przypadku okazało się, że koszt naprawy wyniósł zaledwie kilkadziesiąt złotych i trwał niecałą godzinę. Zadowolenie klienta było dla nas najlepszą nagrodą.

Xiaomi mi 9 wymiana baterii

Jak w rzeczywistości wygląda proces wymiany baterii w Xiaomi Mi 9?

1. zdjęcie obudowy smartfona.

Bateria w Xiaomi Mi 9, podobnie jak w wielu innych telefonach jest na stałe zamknięta w obudowie. Etui zbudowane jest z niezwykle wytrzymałego materiału, który jest ze sobą sklejony. Nadaje to urządzeniu większą wytrzymałość i sztywność. Klej dodatkowo uszczelnia urządzenie, zapobiegając przedostawaniu się wilgoci. Aby dostać się do środka, należy koniecznie zdjąć całe etui z telefonu. Jest to precyzyjna praca, która wymaga największej staranności. Obudowa smartfona Xiaomi Mi 9 jest wyjątkowo dobrze spasowana. Dwie części zostały połączone za pomocą bardzo mocnego kleju. Demontaż obudowy należy przeprowadzić poprzez stopniowe wprowadzanie narzędzia do wnętrza szczelnej oprawy. Jest to płaskie ostrze wyposażone w krawędź tnącą. Przecina ono warstwę kleju, aby rozdzielić dwa elementy.

2. Wymiana baterii w smartfonach Wyciąganie baterii

Gdy jesteśmy w obudowie naszego telefonu nie pozostaje nam nic innego jak wyjąć z niego baterię. Po raz kolejny okazuje się jednak, że w praktyce jest to znacznie trudniejsze. Bateria w Xiaomi Mi 9 również została pokryta klejem. Warstwę kleju trzeba usunąć za pomocą ostrożnego i precyzyjnego cięcia. Aby nie uszkodzić podzespołów elektronicznych, trzeba postępować z wyjątkowo dużą dbałością o szczegóły i starannością. Niewielkie zadrapanie na ostrzu noża może spowodować uszkodzenie ścieżek płyty głównej. W takim przypadku wymiana całej części może wielokrotnie przewyższyć koszt wymiany baterii. Po wyjęciu baterii w Xiaomi Mi 9, należy odłączyć kable zasilające od urządzenia, a następnie zainstalować w jej miejsce nową baterię. Bateria powinna być umieszczona na kleju, a następnie podłączona do urządzenia w taki sam sposób jak przewody.

3. Zamknięcie obudowy

Ostatnim etapem naprawy jest ustalenie, czy źródło zasilania działa prawidłowo. Podłączmy telefon do źródła zasilania i pozwólmy mu się uruchomić. Sprawdźmy, czy działa bez problemów. Etui można założyć z powrotem, jeśli Xiaomi Mi 9 działa zgodnie z oczekiwaniami. Pytanie jednak, czy robić to używając tylko wciskania, czy możemy również użyć kleju? Technologia naprawy, która jest zalecana przez producenta nie pozostawia wątpliwości. Do ponownej instalacji używa się nowej warstwy kleju. Pozwoli to zabezpieczyć wnętrze przed wilgocią.

Wymiana baterii, która jest niezależna w Xiaomi Mi 9 - co jest nie tak?

Wiele osób myśli, że ostrzegamy tylko o zapasie. Jednak wymiana baterii w smartfonach jest znacznie prostsza niż myślicie. Nie chcemy nikogo straszyć. Widzieliśmy telefony z właścicielami, którzy próbowali sami podjąć się niełatwego zadania wymiany baterii. To straszna sytuacja. Jakie konsekwencje mogą wyniknąć z prób wymiany baterii bez posiadania odpowiednich narzędzi i umiejętności?


Zniszczenie obudowy Xiaomi Mi 9 – nie wiedząc, jak rozłożyć dwa elementy obudowy telefonu, możesz znaleźć się w sytuacji, w której jeden z nich został uszkodzony lub mocno wyszczerbiony. Dzieje się tak, ponieważ używasz różnych narzędzi i nie jesteś świadomy, gdzie znajdują się zatrzaski. Jeśli są one złamane, klapa nie będzie mogła być mocno osadzona i będzie zmieniać kształt. Przez szczeliny do wnętrza Xiaomi Mi 9 może dostać się kurz, woda i inne zanieczyszczenia.

Uszkodzenie płyty głównej Również siłowe wyjęcie baterii w Xiaomi Mi 9 może spowodować znaczne uszkodzenia.

Bateria jest przymocowana do obudowy lub elementów płyty głównej. Jeśli ją uszkodzimy, może się to skończyć trwałym uszkodzeniem jednej z elektronik. Jeśli tak się stanie, a układy zostaną uszkodzone, to telefon może całkowicie odmówić posługi. W takim przypadku może się też okazać, że wymiana baterii wewnątrz smartfona będzie kosztować więcej niż zakup zupełnie nowej. Jeśli nie chcesz, aby taka sytuacja miała miejsce, powinieneś zanieść swój telefon do profesjonalnego serwisu.


Uszkodzenie ekranu dotykowego – Wydawać by się mogło, że wymiana baterii wewnątrz Twojego Xiaomi Mi 9 nie spowoduje uszkodzenia ekranu dotykowego. Kolejny błąd. Możliwe, że jego powierzchnia jest źle przygotowana, co może powodować uszkodzenia, zarysowania lub pęknięcia. Dlaczego. Kiedy telefon jest umieszczony ekranem w dół na twardej, nierównej powierzchni, na ekran działają duże naprężenia. W rezultacie może dojść do pęknięć, a wtedy będziemy musieli czekać na wymianę ekranu.

xiaomi mi 9 wymiana baterii warszawa

Jaka jest gwarancja na wymianę baterii w smartfonie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa do określenia. I tak, i nie. To zależy od naszego klienta. Oferujemy oryginalne baterie do Xiaomi Mi 9, prosto od producenta, a także ich tańsze zamienniki. Oryginalne baterie charakteryzują się wyższą jakością wykonania i dłuższą żywotnością. Jednak często są one również droższe. Dlatego niektórzy z naszych klientów decydują się na instalację tańszych alternatyw w swoich smartfonach, zdając sobie sprawę, że wydawanie znacznej ilości pieniędzy w starym smartfonie nie zawsze jest opłacalne finansowo. Dostarczamy naszym klientom rzetelnych informacji na temat opcji baterii, jakie mają do wyboru. W tym, czy są to oryginały, czy zamienniki. A także ile kosztują oraz jakie są ich zalety.

 

Zawsze sprawdzaj czy konieczna jest wymiana baterii w telefonie

Warto skontaktować się z nami, jeśli uważasz, że bateria w Twoim telefonie powinna zostać wymieniona. Nie będziemy wymieniać baterii w ciemno. Uważamy się za profesjonalistów i uważamy, że naszym obowiązkiem jest ustalenie przyczyny problemu. Zawsze testujemy baterie pod kątem ich prawidłowego działania. Używamy do tego celu specjalnie zaprojektowanych testerów. Jeśli akumulator nie działa w normalnych granicach, zaczynamy badać inne możliwe przyczyny. Może to być uszkodzone gniazdo ładowania, jak w poprzednim przykładzie. Ogólnie rzecz biorąc, naprawa uszkodzonych elementów jest tańsza niż zakup nowego akumulatora i założenie go. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, czy musisz wymienić baterię wewnątrz swojego Xiaomi Mi 9, warto skontaktować się z nami. W celu znalezienia przyczyny problemu przeprowadzana jest wstępna diagnostyka. Wykorzystamy całe nasze doświadczenie, wiedzę i sprzęt technologiczny, a także umiejętności naszych pracowników, aby rozwiązać problem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *