Jak zarejestrować samochód z zagranicy? Poradnik

Jeśli odkupiliśmy samochód zarejestrowany na terenie naszego kraju, do urzędu musimy dostarczyć wniosek o rejestrację, dowód własności (może to być umowa kupna-sprzedaży lub faktura), stary dowód rejestracyjny, polisę OC (może być już przepisana na nas, ale nie musi – chodzi tylko o poświadczenie ubezpieczenia), stare tablice rejestracyjne, zaświadczenie o badaniu technicznym (jeśli nie jest wbite w dowód) oraz kartę pojazdu.

Koronawirus: jak zarejestrować samochód? - Infor.plJak zarejestrować auto?

Za taki proces rejestracji zapłacimy 180,50 zł. Sytuacja zmienia się, kiedy mamy do czynienia z autem sprowadzonym z zagranicy. W przypadku kupna w innym kraju Unii Europejskiej, poza sztandarowymi zaświadczeniami, musimy również dostarczyć tłumaczenia dokumentów oraz dowód opłacenia akcyzy (3,1% od wartości jeśli auto posiada silnik o pojemności do 2000 cm3 oraz 18,6% dla większych).

W przypadku aut sprowadzanych spoza obszaru celnego UE, czyli np. USA, Kanady, Szwajcarii czy Japonii, musimy jeszcze doliczyć cło. Rejestrowanie auta z zagranicy może być kłopotliwe. Jeśli urzędnik dopatrzy się, że badanie techniczne jest niepełne, wyśle na badanie uzupełniające i wyda czerwone tablice tymczasowe (ok. 60 zł). To wiąże się z ponowną wizytą w urzędzie, kiedy załatwimy już wszystkie niezbędne formalności.

Rejestracja samochodu 2021 — ile kosztuje?

Jest to możliwe w momencie, gdy kupiony samochód jest już zarejestrowany w tym samym powiecie, w którym mieszkamy. Dotyczy to jednak tablic z flagą Unii Europejskiej. Starsze (czarne lub z polską flagą) musimy zmienić zawsze. Brak konieczności wymiany tablic dotyczy np. Warszawy. Samochód zarejestrowany w jednej dzielnicy, np. Śródmieściu (WI), może jeździć na tych numerach w każdej innej dzielnicy.

w powiecie nowodworskim (WND), musimy już udać się do urzędu, jednak zapłacimy tam jedynie 81 zł – koszt nowego dowodu rejestracyjnego i nalepek legalizacyjnych. Po prostu bierzemy tablice, urzędnik podmienia naklejki i gotowe. Jak zarejestrować nowy samochód – małe tablice Ile kosztuje rejestracja nowego samochodu, który wymaga małych tablic rejestracyjnych? Dokładnie tyle samo, co w każdym innym przypadku.

Jak zarejestrować samochód z zagranicy? - poradnik Compero.plJak zarejestrować samochód z zagranicy bez tablic? – Radio eM Kielce

Tam wnęki na tablice są małe. Jeszcze niedawno trzeba było przerabiać auta – teraz, na szczęście, są odpowiednie tablice. Dzięki temu unikamy mandatów oraz innych kosztów. Mało tego, wcale nie trzeba udowadniać, że potrzebujemy małe tablice. Więc jeśli ktoś ma ochotę takie posiadać, może je spokojnie zainstalować również w „normalnym”, europejskim aucie.

Rejestracja samochodu 2021 — ile kosztuje?

Ile to wszystko kosztuje? Powyżej przedstawiliśmy tylko niektóre kwoty, które należy wpłacić w trakcie rejestracji nowego czy używanego auta. Wybierając się do wydziału komunikacji, jednak dobrze jest wiedzieć, na co wydajemy konkretne sumy pieniędzy. Warto zaznaczyć, że na terenie całej Polski ceny są dokładnie takie same. Tablice zwykłe: 80 zł Tablice indywidualne (z własnym hasłem): 1000 zł Tablice tymczasowe (czerwone): 62 zł Karta pojazdu: 72 zł Nalepki legalizacyjne: 12,50 zł Nalepka kontrola 18,50 zł Dowód rejestracyjny: 54 zł Pozwolenia czasowe 13,50 zł .

Ile kosztuje rejestracja samochodu? – samochód ExpressDOC i Rejestracja samochodu 2021 – koszty, dokumenty, wnioski

Dobry stan techniczny, przystępna cena oraz stosunkowo niewiele formalności – to główne powody, dla których wielu kierowców wciąż poszukuje pojazdów poza Polską. Jeżeli chcesz dołączyć do ich grona, dowiedz się, jak przebiega rejestracja samochodu z zagranicy. Z tego artykułu dowiesz się: Francja, Holandia, Belgia, Włochy, Wielka Brytania i oczywiście Niemcy – to główne kraje, z których polscy kierowcy sprowadzają używane pojazdy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *